NA NARTACH

W dniach 18-19.02.2013 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i mieszkańcy DPS w Kadłubie pod opieką trenerów Romana Bema i Dariusza Lejżaka uczestniczyli w treningach narciarskich, w trakcie których odbyły się również zawody w narciarstwie zjazdowym (slalom i zjazd). Nasz uczeń Piotr Bosy zajął II miejsce w slalomie. W zjeździe Piotr zajął I miejsce, zaś drugie przypadło jego koledze Piotrowi Pzionka.

Poza doświadczonymi już zawodnikami w zajęciach uczestniczyli dwaj nowicjusze rokujący szanse na następców swoich kolegów: Łukasz Michałek i Adrian Bryczkowski uczniowie I i II klasy szkoły podstawowej.

Narciarze szusowali w na stokach Złoty Groń w Istebnej i stoku  Świniorka w Brennej.  Dzięki pomocy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Dyrekcji DPS w Kadłubie, jak i gościnności Dyrektora Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu, wyjazd mógł dojść do skutku. Dał możliwość doskonalenia umiejętności starszym zawodnikom, jak i nauki jazdy na nartach dla nowych adeptów tej dyscypliny sportowej.